Situering in het aanbodÂ
Heb je een diploma finaliteit Arbeidsmarkt OK3 op zak en wil je graag starten in een professionele bacheloropleiding aan een hogeschool? Dan moet je vanaf september 2025 eerst verplicht een 7e voorbereidend jaar op hoger onderwijs (OK4) volgen om toegelaten te worden tot het hoger onderwijs.
GO! Next biedt in 7NXT Voorbereidend jaar op hoger onderwijs een doorÂgedreven basisvorming met o.a. wiskunde, talen en wetenschappen. Je leert hoe je je leer- en onderzoeksÂvaardigheden kan verbeteren en breidt jouw algemene kennis en taalÂvaardigheid uit. Compententies die nodig zijn om te starten in een opleiding in het hoger onderwijs worden verder ontwikkeld.
In samenwerking met PXL verken je het studiekeuzeproces en worden jou studievaardigheden aangereikt in verschillende modules.
Inhoud
De vakken van de basisvorming met wiskunde, Frans, Engels en NatuurÂwetenschappen volg je op de campus van Level X, Vildersstraat 28 Hasselt. (1)
Gezien je voorbereid wordt op hoger onderwijs krijgt ook 'leren leren' een belangrijke plaats. Je verwerft een sterker inzicht in hoe je (zelfstandig) moet studeren en ontwikkelt een gezonde studiehouding. Je leert hoe je je leer- en onderzoeksÂvaardigheden kan verbeteren en breidt jouw algemene kennis en taalÂvaardigheid uit. Compententies die nodig zijn om te starten in een opleiding in het hoger onderwijs worden verder ontwikkeld.
De specifieke vorming is een samenwerking tussen (1+2)Â Level X, (3)Â Hotelschool Hasselt en (4)Â Sportschool Hasselt.
Je kan kiezen uit 4 opties voor de specifieke vorming:
- STEM-IT: Labo en Engineering
- BUSINESS: Algemene economie/Toegepaste bedrijfswetenschappen en recht
- MIND: Gedragswetenschappen psychologie/pedagogie
- HEALTH: Biologie/Toegepaste fysiologie en anatomie van de mens .

Leerlingenprofiel
Leerlingen met een diploma finaliteit Arbeidsmarkt die zich willen voorbereiden op verder studeren in het hoger onderwijs. Gezien dit een grotendeels theoretische opleiding is, is een sterke motivatie belangrijk.
Na dit 7e jaar
Bachelor in het hoger onderwijs (Academische Bachelor of Professionele Bachelor).
Lessentabel
Lessentabel voor het schooljaar 2025-2026.
optie STEM-IT | optie BUSINESS | optie MIND | optie HEALTH | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Basisvorming | |||||
| Wiskunde | |||||
| Nederlands | |||||
| Engels | |||||
| Natuurwetenschappen | |||||
| Levensbeschouwing | |||||
| Colab | |||||
| Frans | |||||
| Specifieke vorming | |||||
| Totaal |